
szombat, november 03, 2007
Egyszer volt....

szombat, szeptember 15, 2007
Aranyos brutalitás
Handy: A derék hód, az erdő asztalosa. Nem ismer elvégezetlen munkát. Mindenáron be akarja bizonyítani, hogy a megfelelő hozzáállással mindent meg lehet csinálni. Rendkívül segítőkész. Két fő problémája van, hogy mindkét keze amputálva van, illetve gyakran megfeledkezik a munkavédelmi előírásokról.
Lumpy: A tenyeres-talpas kék rénszarvas. Mindíg ő a kakukktojás a történetben. De amúgy aranyból van a szíve.
Toothy: Van, ami nagyobb egy hülyefejű hód farkánál, mégpedig a két hatalmas metszőfog. Az ő legnagyobb jibája, hogy többet vesz be a szájába, mint amennyit meg tud rágni.
Nutty: Ő a sorozat legédesszájúbb szereplője. Alapban szellemi fogyatékos, ez látszik veselkedéséből és a non-stop gurgulázó szeméből. Bundájába mindeféle nyalókák és cukorkák ragadtak bele. Ha édességet kap, akkor bepörög és jajj annak, aki az útjába áll.
Petunia: Bár ő egy nőstény görény, abszolút nem büdös. Dezodorral a nyakában kifejezetten édes szagot áraszt.
Sniffles: Hangyászként mindíg hangyákat zabálna, bár néha a hosszú orra és még hosszabb nyelve bajba sodorja. Már szemüvegéből is látszik, hogy okos, a sorozat értelmiségie.
Splendid: Őróla egy találóskérdés jutott eszembe: mi az? nem madár, nem repülő, mégis repül. Hát egy repülő mókus. Minden közösségnek szüksége van szuperhősökre. Gothamnek ott van Batman, a HTF-es erdőnek ott van Splendid. Bár néha kevesebb sikerrel dolgozik, mint denevérjelmezes kollegája.
Flaky: Ha szúrós helyzet adódik, akkor tarajos süni barátunk biztos valami olyat bök ki tüskéivel, amit nem kéne.
Mole: Egyik kedvencem. Az angol készítők itt is elrejtettek egy szóviccet, hiszen a mole nem csak vakondot, hanem anyajegyet, szemölcsöt is jelent, és ennek a vakondnak van szemölcse. Jól nyitva kell tartanunk a szemünket, ha ő jön, hiszen nem zavarja apró fogyatékossága, autót vezet, építkezésen dolgozik, darut kezel. Mindegy csak veszélyes legyen.
Disco Bear: Na ő az igazi. Travolta a Grease-ben elbújhat emellett a maci mellett. Minden medvelány álma, látnotok kéne a lakását, minden a disco és a soul jegyében zajlik az életében. Csak akkor van baj, ha táncra perdül.
Russel: Klasszikus kalóz figura. Fél szem nincs meg, egiyk kar helyén pedig ott van a kampó, vagy horog? Mindegy. A lényeg, hogy neki van a sorozatban a legjobb jobb horga.
Mime: A szavaknál sokkan hangosabban árulkodnak a tettek, ezt jól megtanultuk, és erre emlékeztet minket a pantomímes mester is. A szarvas játékától eláll majd a te szavad is.
Lifty és Shifty: A kleptomániás testvérpár, mindent ellopnak, ami csak mozdítható és nincs lebetonozva. Ha kell még a szívedet is ellopják és eladják neked.
Cro-Marmot: A sorozat gyakorlatilag mozdulatlan szereplője. Mozdulatlanságának prózai oka van, jégbe fagyott sok millió évvel ezelőtt. Kicsit olyan, mint a hip-hop bandákban a halott mikrofon, aki egy büdös szót nem szól, viszont jó ütemérzékkel bólogaz a zenére.
Flippy: Személyes kedvencem. Egy nyugalmazott veterán, aki néha bekattan és mindenkit megöl maga körül, aki csak mozog. Még fingani sem szaba mellette, mert azt hiszi, hogy ágyú dörög.
Pop: Hát nem róla fogják megmintázni a szülői felelősség szobrát, annyi biztos. Kisfiát, Cub-ot gyakran felejti ott valahol, vagy fürdeti, eteti, sétáltatja szakszerűtlenül.
Cub: Pop kisfia. Ha az apjáról nem nyilatkoztunk valami kedvezően, akkor őt sem dícsérhetjük agyon. Rendkívül rossz kisgyerek és neki aztán tényleg nincs veszélyérzete.hétfő, augusztus 27, 2007
Szar-ügy

Régóta téma már a Havas-féle beszólás. Amikor két közszereplő Urat arra kért fel, hogy ássanak latrinát. Tudjátok Hepatitis, sok beteg kisgyerek, és mindez a meleg, a csatornázatlanság és a kerti budik hiánya miatt. Eleve azon lehidaltam, hogy 2007-ben Magyarországon még van olyan hely, ahol még kerti budi sincsen, ez egészen valószínűtlen. Ez felveti már az emberek és az állatok közti különbség kérdését is. Senki számára nem titok, hogy hazánkban sok-sok ember segélyekből él.
Ezt nézzük meg ezen a konkrét példán keresztül. Szóval sírnak, hogy nincs lóvé csatornára, pedig büdös van, meg terjednek a betegségek. Nem vagyok ugyan szakértője a dolognak, de úgy gondolom, hogy kerti budit különösebb költségek nélkül is ki lehet ásni. Felmerül bennem, hogy lehet valaki ennyire igénytelen, hogy saját maga alá szarik és annyira munkaundora van, hogy ennyit sem képes megtenni. Nem ér rá? Sürgető kártyaparti van a falu kocsmájában? Nincs alkalma ásni miközben az én általam befizetett adóból finanszírozott segélyét issza el?
Hogy lehet, hogy egy olyan helyen, ahol mindenki munkanélküli, nem dolgoznak, ha adódik valami alkalmi? Úgy lehet, hogy nem éri meg. Kényelmesebb felvenni a segélyt, mint dolgozni. Mi a fasznak dolgozni, ha automatikusan jön a lé? El kéne gondolkodni azon, hogy nem kéne-e lejjebb vinni a segélyeket, hogy megérje dolgozni. Most biztos páran azt gondoljátok, hogy jaj, dehát oly kevés az a pénz. Meglehet! DE egy olyan "embernek", akinek az igényszintje olyan, hogy megfelel a saját maga alá történő szarás, annak az a segély egy vagyon. Mellesleg még a kutya is kapar kettőt miután szarik.
Te, kedves olvasó miért dolgozol? Miért nem lenne elég a segély. Mert nagyobbak az igényeid. Miért akarsz lakásban lakni? Mert nem lenne jó egy omladozó viskóban. Miért akarod angol vécében intézni a dolgaidat? Mert nem jó a bokorban.
Ugye ugye büdös a munka is. Nade az Én adóforintjaimból csatornát építeni, meg angolvécét az már tetszene, mi??? Hát a lónak a hatalmas nagy nemi szervét, azt!
szombat, augusztus 11, 2007
Egy kis dombra lecsü-CSÜLÖK...

csütörtök, július 26, 2007
Egyszer volt, hol nem volt...
Gyakorlatilag néprajzosnak is elmehetnék már, el is terveztem, hogy mivel terhesgondozásban már iszonyúan otthon vagyok, a szülészet-nőgyógyászat szakon már leadhatom a disszertációmat, már csak a néprajz-kultúr-antropológia van hátra. Hiába minden házaspárnak otthon kell lennie ezekben a témákban. Úgy van ezzel az ember, mint mindennel az életben, érteni kell hozzá, mert átvernek. Az embernek - ahhoz, hogy ne szívja meg - kereskedőnek, közgazdásznak, orvosnak, ügyvédnek és papnak is kell lennie egyszemélyben, ez a minimum. Hiába! A hétköznapi hősök, ők értenek mindenhez, nem ám korunk televíziós polihisztorai, mint Sebeők, meg a már említett Kisó (hehe)
Illetve szenvedélyesen gyűjtöm a meséket, és ha már gyűjtöm, meg is nézem őket.
Nemrég beszereztem egy klasszikust, a Walt Disney-féle Szépség és a Szörnyeteg című rajzfilmet. Nagyon tetszett, láttam már kb ezerszer, de úgy tíz évvel ezelőtt. Most már nem gyermekként, hanem felnőttként vizsgáltam a sztorit és rá kellett döbbennem, hogy mekkora blődség. Persze, hogy az, hiszen mese. Teljesen szembe megy a valósággal.
Miért is? Van úgyebár a főhősnő, Belle, aki hihetetlenül gyönyörű, el is hangzik a filmben, hogy a falu és a környék legszebb lánya. Emellett rengeteget olvas, csupa olyan könyvet, amiben még kép sincs, elképesztően intelligens. Művészlélek, akinek szűkösek jelenlegi lakóhelyének lehetőségei, ki akar törni. Na ilyen má' eleve nincs, mondhatnánk népiesen.
Ott van az antihős, Gaston, aki egy kigyúrt, karakteres arcú, jóképű scrác, a mellkasa olyan szőrös, hogy még David Hasselhof is megirigyelné. Rendkívül gazdag, trendi ruhákat hord, mindenki szereti, a férfiak Őt tartják vezérüknek. Igaz annyiban különbözik Belle-től, hogy neki vannak negatív tulajdonságai, mint pl.: gonosz, beképzelt, számító, alattomos, de csak azért mert el akarja csábítani a lányt, minden áron. (Kedves férfitársaim, hány meg hány hülye tulajdonságot felveszünk csakhogy meghódítsuk szívünk hölgyét... az már a mi pechünk, hogy általában ezek miatt a tulajdonságok miatt mond végül 'nem'-et.) Ja meg Gaston legalább annyira primitív, mint amennyire kigyúrt. (Na végre egy kis realitás)
A mese ott folytatódik, hogy Belle csípőből 'nem'-et mond Gastonnak, a falu előtt hülyét csinál belőle, ezáltal lemond a gazdag, kigyúrt, köztiszteletben álló srácról, viszont relatíve rövid idő alatt csont nélkül beleszeret a ronda, szőrös, büdös szörnyetegbe.
Az üzenet nagyon szép, sírni is lehet rajta: nem a külső számít. Ezzel teljesen egyetértek. Nade erre a reális esély a való világban nem sok, előfordulása elenyésző. Elég kevés olyan szitu van az életben, amikor elsőre ne a külsőd alapján ítélnének meg. Azt hiszem, hogy az ilyen történeteket azért találták ki, hogy a 16 éves pattanásos, vörös hajú, elálló fülű, dagi kissrác is érezze, van sansza megdugni a suli legjobb nőjét a szalagavató bálon, és ne kövessen el azonnali öngyilkosságot, ha meglátja, hogy a suli legjobb nője beszáll a fukszos, kétszer bukott, karakteres arcú, szolizott, kigyúrt, tetovált kopasz mellé a Bömbi anyósülésére.
Majd valamikor folytatása következik! Persze ez egy szubjektív fejtegetés, kéretik véleményezni a megjegyzés rovatban!
hétfő, július 16, 2007
Olvasgattam...
Ami most legjobban tetszik, az a nagyszerű Kisó által vezetett új elitklub diplomásoknak. A cikk írója teljes joggal teszi fel a kérdést, jelesül: Who the Fuck is Kisó? Én speciel tudtam, hogy a Viván műsorvezető, pedig nem vagyok az a tizenhatéves afro-frizus zseb-narkós. DE azt nem tudtam, hogy Ő állítólag okos, a farzsebében több ész van, mint az én fejemben. (Mellesleg jegyzem meg, hogy milyen érdekes ország a miénk, ahol az összes seggbekukis pornósztárunk szuperintelligens az FHM címlaplányaink meg PlayMate-jeink meg 5 diplomás professzorok. De jó nekünk!) Szóval Kisó egy szupermodell, aki egyébként egy táncművészbe oltott kommunkikáció szakos jogász. Az igen! Szép is, okos is, sikeres is, ha még főzni is tud....
Na mindegy erről bővebben olvashattok itt
A másik meg a Stohl Buci féle új, magyar akciósorozat. Hát ennek még a gondolatától is szénné röhögöm magam. Talán még emlékszik a kedves olvasó az Európa Expressz című világégésre, ami gyakorlatilag a szarnál is szarabb volt, bármely más nemzet ZS-kategóriás akciófilmje agyonalázza. Ehhez képest a Michael Dudikoff és Lorenzo Lamas-féle eposzok az akció-thriller non plus ultrái. Szóval az új sorozatban, a főszerepet illetően valószínűleg azért esett Stohl Bucira a választás, mert Ő már az előbb felemlegetett rettenetben is bebizonyította, hogy annyira kurva kemény, hogy kolbásszal eszi a gyémántot. Jeleneleg Ő az egyetlen ember a világon, aki szembe mer szállni Chuck Norris-szal. Erről pedig bővebben itt
csütörtök, július 05, 2007
Gondoskodom, tehát vagyok...

Hát megtörtént, amire oly régen várt apai szívem. Hétfőn délután végre beköltözhetett rezidenciájába Csendes Máté (a képen nem Ő látható).
Azóta nem nagyon írtam. Számítottam rá, hogy sok időt vesz majd igénybe egy ilyen kis jövevény érkezése, de egyenlőre minden képzeletemet felülmúlja a dolog. Persze nem indult könnyen. Azt sok olvasóm tudja már, hogy volt egy bakteriális fertőzés, ami miatt Máté élete első két hetét a kórházban töltötte. Erről többet nem kívánok írni, mert attól tartok, ha ezt leírnám és egy kórházhoz közeli egyén elolvasná, tutira beperelne hitelrontásért.
Egy szó, mint száz, nem tett jót az idegeinknek az első két hét, de szerencsére, mint már említettem hétfőn (miután délután 2 körül !!! kiadták a zárójelentést) hazahoztuk a fiamat. Nagy volt az öröm, sok sírás-rívás persze örömünkben, hiszen véget ért egy időszak. Eszternek a bezártság, bizonytalanság, a körülmények, nekem pedig az egyéb megrázkódtatások. Igen, nekem is rossz volt. Alig láthattam a fiamat, amikor láthattam, akkor is aludt, gyakorlatilag egész nap, a sok szartól, amit belé nyomtak. Eszter sokat sírt, hiányoztunk egymásnak. Ráadásul amellett, hogy el kellett viselnem az imádott nő hiányát, a háztartást is tök egyedül kellett vezetnem, persze az első héten teljes gőzös munka mellett. Mondanom sem kell, hogy nem volt öröm.
DE most új kihívások vannak. Itt egy csöppség, aki naponta 7-8-szor telekulázza a pelusát, meg néha mást is, majdnem ugyanennyiszer eszik és nettó több órát bömböl, meg kell fürdetni, öltöztetni. És akkor még nem is beszéltünk a sok mosásról, cumisüveg sterilizálásról, melegítésről, esetenként tápszerkeverésről. ÉS a legjobb, hogy élvezzük! Emelkedett a kávéadag, hiszen éjjel kétszer is kelés van, alaposan lecsökkent a szabadidő, gyakorlatilag nullára. Nem mondom, hogy teljesen átálltam, de már jó úton haladok és nem kapkodok idegbeteg módon, ha sírni kezd a gyerek. És azt is meg kell jegyezni, hogy egy kisbaba ilyenkor az elején nem túl interaktív teremtmény. Nem mosolyog, nem beszél, még csak nem is lát, egyetlen kifejezési módja az artikulátlan üvöltés :-)))
Na de most pattanok etetés van! Valószínűleg berotyizik, így tisztába kell tenni, ami egy kisebb műtéttel ér fel, így asszisztálok egyet. Aztán reméljük éjjel 1-ig alvás lesz, hiszen utána legkésőbb 6-kor megint kelés a következp zabáhozm jó móka lesz, már alig várom.
péntek, június 22, 2007
Gyermek született...

hétfő, június 11, 2007
ió, Chio, Vak akác ijó, vagy mi...

Na régóta nem volt post. Köszönhető ez annak, hogy gyakorlatilag már a hétvégén is dolgozok, hogy sikerüljön némi pénzmagot elvetni a nyári időszakra, mely ugyebár pedagóguséknál nem túl jövedelmező, mert kapod az alapfizut, azt cső. Aki meg abból nem hal éhen, az egy Isten!
Persze a jómunkásemberek szívesen látnának minket éhendögleni, hisz mi csak a "farkunkat verjük 3 hónapig". Azért ez persze nem egészen így van. Értekezlet értekezlet hátán, utolsó kűzdelem, hogy az elkényeztetett kis srácokat megmentsük a bukástól, érettségi dolgozatok kijavítása, hadd tegyen észrevételt utána a gyerek, hogy "mér' csak annyi???", hisz joga van hozzá. Persze 20%-tól már kettes van, tehát egy nyelvi érettségit még egy hikomatos csimpánz is képes lenne kettesre letenni.
Aztán még tankönyvleltár, pótvizsga papírmunka, már, ha buktattál (nálam azért mindíg akad.), meg persze a szóbeli érettségi egy 40 fokos teremben, ahol reggel 8-tól 18 óráig hallgathatod az embertelen ökörségeket és alapigazságokat, mint pl.: Vak Béla vak volt. És ráadásul júni végéig benn kell lennünk. Jövő évi tanterveket, tanmeneteket megírni, óravázlatokat készíteni, hogy a legújabb törvények szerint lehessen szépre jóra tanítani az okos kisgyerekeket. Ugyanis ezeket a dokumentumokat nem anyám írja meg, sőt a dolgozatokat sem ő javítja ki.
Úgyhogy, ha bárhol megint tanár fikázást hallok mérges leszek. Persze végül leszögezem, az iskolánkba rendes, normális, motuvált, jól nevelt gyermekek is járnak akikkel az ég világon semmi probléma nincsen. Ezen gyermekek szülei messzemenőkig elismerik a munkánkat és minden támogatást megadnak nekünk is és a gyermekeiknek is. Nekik ezúton is köszönöm az egész évet, már hogy elviselhetővé tették azt is, ami helyenként már nem volt az.
péntek, június 01, 2007
Éhhalál, vagy jól sikerült tisztítókúra?

Hát reggel azt hittem beszarok. Na nem amiatt, mert regcsire bezúztam negyed kiló császárszalonnát, hanem, mert akkorát röhögtem. Rövid post lesz ígérem!
Szóval, az mindenki számára ismeretes, hogy sajnálatos körülmények között elhunyt egy terhes kismama, mert a férjével (,vagy élettársával) tisztítókúrát végzett. Oly annyira sikerült megtisztulni, hogy bele is halt. És nem sok kellett hozzá, hogy a 2 éves kislány is így járjon. Meg aztán apu sem volt valami jó állapotban.
A lényeg, hogy apuka ügyvédje reggel azt nyilatkozta, hogy ez voltaképpen nem éhenhalás, hanem pusztán egy személyiség fejlesztő tréning. Ez legalább annyira vicces, mint amit régebben az az ezoterikus droid nyilatkozott, akinek a testsúlya nem érte el a nettó 20 kilót, jelesül hogy Ők nem csináltak semmi rosszat, csak megpróbáltak áttérni a fénnyel táplálkozásra, mert hogy kis hazánkban ez már összejött pár száz embernek, ők állítólag azóta sem esznek, vagy isznak. Ez merőben ellentmond annak, amit drága biosz tanáraim annak idején a fejembe tápláltak.
Fénnyel táplálkozás; tisztítókúra; személyiség fejlesztő tréning. Istenem, ha szegény Sztálin annak idején elmondhatta volna, hogy: "Elvtársak! Ti a kommunista haza érdekében most nem éhenhaltok, csupán személyiségfejlesztő tréningen vesztek részt, és úgy megtisztultok, hogy csak na!" Szánalmas.
csütörtök, május 24, 2007
BL döntő, vagy futballtemetés...
Naszóval, megint nem bírtam magammal és egy blogon hangot adtam anti-olasz kommandós nézeteimnek egy commentben. Ezt most ide idézném, de előtte tájékoztatásul közlöm, hogy nem akartam fikázódni, csak megint volt egy olasz fan, aki statisztikákkal jött nekem és ez kísértetiesen emlékeztetett egy haveromra, akivel egy ideig együtt laktam albérletben. Na akkor:
"Miért van az, hogy minden olasz drukker a statisztikákkal jön? Nekem is van egy ilyen haverom minden elképzelhető fórumon kapom tőle, hogy legtöbb gólt ott lövik, meg milyen sportszerűek, mert náluk van a legkevesebb lap stb.A statisztika nagyon érdekes dolog, ha egy faluban lakik egy 80 éves ember, meg egy 10 éves kisfú, akkor mondhatjuk statisztikailag, hogy a falu férfiainak átlag-életkora a legszebb férfikorban van. De a valóságban a falu nemzőképtelen.Szerintem nem az olasz foci a foci: beállok bunkerezni egy Gattuso szerű arcot beteszek középre, hogy basszon agyon minden arra játót, majd egyszer átmegyek a félpályán és szerzek egy seggencsúszott gólt. Ez nem futball!"
Erre rögvest kaptam egy tipikus választ egy tipikus olasz fantól:
"ez tényleg hihetetlen ahogy megmagyarázátok az aktuális világbajnokokról hogy nem tudnak focizni!!!ReAp neked mi a futball?Az hogy 5 csatár meg 15 gól meccsenként mint 50 éve?már bocs de már 10 fillér a gombóc fagyi, ha a bunker a legeredményesebb (amúgy meg már tök unalmas az olasz focit így jellemezni) akkor azt kell játszani. tetszik nem tetszik a milan nyerte a bajnokok ligáját inzaghi 2 góljával!!! "
Mindenki mérlegelje, véleményezze, értse, ahogy akarja :-)
vasárnap, május 20, 2007
Szia! Megismersz? Én vagyok a VÁSÁRLÓ...
Aztán jött a fekete leves. Egyre több negatív élmény ért minket. A most említésre kerülők közül egyik régebben, míg a többi pont ma történt. Pár hónapja nagybevásárlásra indultunk nejemmel és vittük magunkkal az ilyen célokra rendszeresített, első ottjártunkkor vásárolt, 2 db strapabíró Spar szatyrot. Mint mindíg, akkor is felpakoltam mindent a szalagra, majd átnyújtottam kedvesemnek a fentebb említett szatyrokat, hogy a már beolvasott árukat abba rejtse. Mire a kedves pénztáos asszony artikulátlanul üvölteni kezdett, hogy ezt most vettük, miért nem tettük a szalagra. Mivel nem vagyok hirtelen haragú, kedvesen tudomására hoztam, hogy ez már régi, hisz kopottas, meg helyenként meg is van szakadva. Ám ezzel nem hatottam meg. Nyíltan lopással vádolt, persze nagy plénum előtt. Próbáltam észérvekkel operálni, miszerint, ha 20 db ezrest kiadok egy vásárlásért, akkor talán nem egy 200HUF értékű szatyrot akarok elkummantani. (Aki ismer az úgyis tudja, hogy nem vagyok az a fajta, aki 5 forintért meghágja a kecskét a Károly-magaslaton.) Ő tovább fenyegetett szekuritival, meg bánom is én mivel. Felvetettem, hogy fáradjunk oda a biztonsági monitorok boxához és nézzük meg valóban elloptam-e. "Hát azt nem lehet!"- hangzott a válasz. Gondolom félt, hogy kiderül: alaptalanul vádolt. "Akkor mi a fasznak van?"- kérdeztem kicsit ingerültebben, majd heves káromkodások közepette elköszöntem és kiballagtunk.
Ma már nem kellett a pénztárig elmennünk, hogy meglegyen az incidens. Nem akartam semmi többet, mint a felvágottaknál 20 dkg téliszalámit kérni. A tálcán már kevés volt, talán 5 deka, gondolom közel is volt a műszakváltás, de mikor kimondtam a kívánságomat úgy nézett rám a kisasszony, hogy ha szemmel ölni lehetne, már egy konténerben lenne a feldarabolt hullám. Nem mondtam semmit, csak megköszöntem, nyeltem egyet. Nade, amit gondoltam: nem ez a munkád, baszod??? Nem azért kapod a fizetésedet, hogy felvágd és kimérd azt a kurva szalámit???
A vásárlás végén elérkeztünk a végső állomáshoz: kassza. Áruk szalagra, hitelkártya elő stb. A pénztásros néni egy őszbe borult szekussal diskurál tőlönk 20 centire és a következőket mondja: "Én soha nem voltam vasárnap boltba, itt kell ülni este hétig, mert 6-kor biztos többen lesznek, nem értem az embereket, miért kell ezt vasárnap csinálni, korábban is haza tudnánk menni. Aki nem tudja elintézni a bevásárlást hétköznap, az haljon éhen."
Ekkor már Eszter drágám nem tudta magába folytani gondoloatait és nevetve azt mondta a pénztárosnak: "Köszönjük szépen a jókívánságokat!"
Mire a nő: "A kollegával beszéltem."
Mire Eszter: "De én meg itt állok és hallom."
Szóval érdekes, nagyrabecsült olvasóm, hogy egy hipermarket, amely azért jött létre, hogy elköltsem benne a pénzemet és az lenne a dolga, hogy mindezt mosolyogva tegyem, nem képes a feltételeket megteremteni ehhez.
Eszembe jutnak ilyenek, hogy a vásárlónak mindíg igaza van. A fogyasztóért élnek, halnak stb. Másról sem hallani, csak arról, hogy mosolykampány van, ki kell szolgálni a fogyasztót stb.
Mivel szerencsére jártam már pár országban, bizton állíthatom, hogy vannak olyan helyek a világon, ahol ez így is van. De valahogy sokat szenvedett kis országunkban ezt nem lehet megcsinálni. Unott arcú, kötekedő, paraszt eladók; emberi kommunkációra képtelen pénztárosok.
De mivel általánosítani nem szép, ezért leszögezem: az itt említett példák szélsőségesek, személyes érintettségem miatt némileg szubjektívek. Az átlagos, kereskedelemben dolgozók bizonyára több nyelven beszélő, intelligens, készséges, segítőkész emberek, akik állandóan mosolyognak.
Én elhiszem, hogy szar a meló, meg lófaszt nem fizet, meg sokáig kell benn lenni, én mindent elhiszek. DE ha már valaki felnyomta az agyát, akkor azt ne rajtam töltse le. Ne rajtam, hisz én szépen kérek, köszönök, mosolygok.
csütörtök, május 17, 2007
Észak, korszak, erőszak...
Leszögezem, én szeretném hinni, hogy nem igazi zsaruk voltak, de manapság már semmin nem lepődök meg. Ami nekem furcsa volt a nyilatkozatban, hogy annyira nem omlott össze az eseményektől. Ezzel kapcsolatban az emberek különbözőképpen vélekednek. Van, aki ezt azzal magyarázza, hogy Zsanettnak mégsem lehett ez annyira rossz. Sőt mások odáig is elmerészkednek, hogy maga az ifjú hölgy volt az, aki feldobta annak lehetőségét, hogy rendezzék a kihágást egy meghágással.
Pár dolog furcsa: egy sms-ező néző a TV2 reggeli műsorában felvetette azt a kérdést: hogy fért bele 6 ember ey autóba, éshogy ez miért nem volt gyanús a lánynak. Egy másik: reggel azzal védekeztek a rendőrség szóvivői, hogy biztos nem igazi rendőrök voltak, mert annyian, egyszerre, egy helyen nem teljesítettek szolgálatot. Azt pontosan nem vágom, hogy a rendőrnek haza lehet-e vinni az egyenruhát, de ha nem, akkor lehettek volna ott akkor is, ha nincsenek szolgálatban. Arról nem is beszélve, hogy ilyen egyenruhákat beszerezni manapság nem lehetetlen. Remélem kiderül, hogy csak kamu volt az egyenruha a férfiakon, ugyanis nagy kár lenne, ha már a társadalom tagjai már a rendőr elől is inkább elfutnának nehogy megkúrják, lelőjék, vagy bántalmazzák őket.
A pakliban az is benne van, hogy a színtiszta igazság, amit ilyenkor a bíróságon keresnek, sosem derül ki és átmegyünk egy móri nyomozáshoz hasonló tragikomédiába.
kedd, május 15, 2007
Ej, de régen volt...
Nade, sebaj! Ezentúl ünnepélyesen megfogadom, hogy legalább egyszer egy héten írok. Na nemcsak eseményeket, de célom, hogy kommentáljak, beszóljak, idegesítsek is embereket. Valami cihológus biztos megállapítja, hogy itt élem ki mindenféle ferde, vagy egyenes hajlamomat.
Na akkor hajrá! Meglátjuk képes vagyok-e még magamat is meglepni!


