péntek, július 10, 2009

Mokká-s kanál

Na krüsztig!

Közkívánatra, erős olvasói nyomásra folytatom, megint majdem egy év után. Hadd mondjam el, nagyon jól esik, hogy sokszor az utcán állítanak meg ezer éve nem látott ismerősök és hangos: "Mi a f*sz van a blogoddal?.." kiáltásokkal érdeklődnek.
Először is, család jól van. Azóta januárban megszületett Dávid is, a második fiam. Tudjátok hogy van ez, az első annyira jól sikerült, hogy közkívánatra meg kellett ismételnem. Egy régi mondás is beigazolódni látszik, hogy egy csőből csak egyféle jön, úgy látszik, csak fiút tudok. De ez nem is baj. Szerintem nem is tudnék mit kezdeni egy lánnyal, főleg később, amikor majd a kanokat kell lerugdalni róla. Ide vonatkozóan eszembe jut egy Alicia Silverstone vígjáték, amiben bemutatta tinédzser lányként a barátját és az apa megkérdezte tőle:- Iszol?
- Most kösz nem. - feleli a srác.
- Nem azt kérdeztem, hogy iszol-e most csak egyáltalán. Csak nem képzeled, hogy alkohollal kínálok egy ilyen taknyost, mint te.- válaszol az apa.
Majd a lány elmeséli, hogy bulizni indulnak. Mire az apa a sráchoz:
- Este 10-kor itthon legyen a lányom, ha nem, van egy 45-ösöm, meg egy ásóm, a kutya sem fog sírni utánad.
Na kábé ilyen lányos apa lennék én. De így két fiúval visszájára fordul a dolog.

Na az igazi apropója a virtuális tollragadásnak az a ma reggel Mokka című műsora. Volt szó az esztergomi fiúról, aki öngyilkos lett, vonat alá vetette magát. Bővebben, a cikk alatt található a videó. A lényeg, hogy most az egész tantestületet fegyelmi tárgyalásra viszik. A nagyszerű, elfogulatlan, objektív Mokka alig burkoltan sugallta a közvéleménynek, hogy a srác a tanár miatt halt meg. Lehet, tán' ők lökték be a vonat alá is, nem? Az egész témában a tálalás volt gusztustalan, ahogy a TV2 univerzális NAGYasszonya, minden színésznői képességét összeszedve próbált könnycseppeket préselni saját és több ezer honfitársunk szeme sarkába. Volt sok mellékszál is ebben a sztoriban: gyújtogatás, alaptalan vádak a fiúval kapcsolatban, igazgató-buktatás, diáksztrájk stb. Azonban számomra a legfontosabb üzenet, hogy meghalt a fiú a tanárok miatt, halálba kergették, mert kiabáltak vele, meg alaptalanul vádolták azzal, hogy meggyújtott valami papír-szart. Ezt ő nem bírta, irány a sínek, és most lakoljon az összes rohadt tanár, mocskos gyerekgyilkosok!

Édes Istenem! Hadd kérdezzem meg, olvasóim között van-e olyan, akivel soha a büdös életben egyetlen tanára sem kiabált, vagy vádolt meg. Nekem annak idején (nem volt olyan rég) megmondták, hogy menjek haza és mondjam meg apámnak, hogy egy barmot nevelt belőlem. Ha hülye voltam, akkorákat lepattintottak, hogy azt se' tudtam hány óra. Ja és nem mertem elmondani otthon, mert akkor garantáltan kaptam volna a párját, nem a tanárt perelték volta, az tuti.

Végül eloszlatnám a félreértéseket: sajnálom, hogy egy fital élet lángja húnyt ki, sajnálom tiszta szívemből a szülőket, rokonokat, akiknek ez érthetően nagyon fáj. De azt, hogy valaki 16 évesen eldobja az életét annyival megmagyarázni, hogy ok nélkül rákiabált a tanár, és mindenféle csiri-biri bizottság elé rángatni egy komplett tantestületet emiatt és ország-világ előtt meghurcolni őket azé' az több, mint pofátlanság. Durva továbbá, hogy a riport során a szülői felelősség még csak fel sem merült. Én hat szemesztert hallgattam pszichológiát, voltam fél évig pszicho-tréningen, évekig tevékenykedtem operátorként lelki-segélyszolgálatnál; ezzel nem azt akarom mondani, hogy vérprofi pszicho-mókus vagyok, de azért az érdekes, hogy valaki 16 évesen, kiiktatva az életösztönét csak azért beugrik a vonat alá, mert rákiabáltak, ugyan már! Komolyan mondom, le fogok szokni a tévéről, mert a magyar média úgy látszik máshoz nem ért, minthogy Mokká-s kanállal tuszkolja le a torkunkon a szart.

A videó linkje: http://webcast.tv2.hu/index.php?m=video&video_id=399051