Na tegnap megint majálison voltam, pontosabban a Brau Union Sörgyár által szervezett családi napon. Reggel 7-re mentünk apósékért, majd 7:30-ra nyomultunk a sörgyár parkolója volt a cél. Onnan indultunk a legkomolyabb szállítási eszközzel, amit el lehet képzelni: Kisalföld Volán busszal. 3 óra alatt le is értünk. Ott rögtön összeállt az alkalmi, soproni sörgyári focicsapat. Kiosztottuk a mezeket és a posztokat. (Ha valaki nem tudná minden ilyen rendezvény országos és nem maradhat el a kispályás focitorna.)
3 meccsből három vereség, tehát utolsó helyen zártuk a csoportmeccseket, igaz a dobogóért csap hetesekkel maradtunk alul.
Ezután szokásomhoz híven extrém sportok kipróbálásával töltöttem az időmet. Falat másztam, megültem a rodeo bikát, nem is rosszul. Bár sajnos 1 órán belül kétszer is bevertem a jobb herémet. A rodeóbikánál, amikor már nagyon ficánkolt beverte a jobbos golyszit. A falmászásnál, amikor 5 méteres magasságból lehzuhantam a biztosítóm megrántotta a kötelet, így a heveder elkapta megint csak a jobb golyóbist. Ezek nagyon fájtak.
Azon kívül félelmetes mennyiségű sört pusztítottam el. A kaja terén sem álltunk rosszul. 3 szelet hagymás szték után legyűszott egy szál kb 50 cm-es sültkolbász, majd desszertnek egy kurva nagy grillezett csülök. Majd egy Halász Judit koncert után visszatértünk. Jól leégve, benyomva és telezabálva lefeküdtünk aludni.
Természetesen majd képeket is mellékelek, illetve, ha minden jól megy akkor majd felnyomok egy videót a Zorb-mókáról. Na ennyit mára, csól a családnak!
P.S.: It vagyunk Éviéknél, akik finom Vodkával kínáltak Eszter névnap kapcsán, és Janival, aki mellesleg masiniszta lesz.
vasárnap, május 28, 2006
péntek, május 26, 2006
Hát egy hónapja nem írtam...
... na nem azért, mert nem történt semmi, hanem azért, mert kicsit kevés volt az idő. Elég szánalmas, hogy mindíg ez a kifogás, dehát, ha ez van, akkor nincs mit tenni.
Az elmúlt egy hónapban történt fontosabb események:
- részt vettem a Budapesten megrendezett SPAR-majálison, János barátom és kedvese, Évi jóvoltából. Nem volt rossz. Megasztárosok énekelgettek, volt Crystal, shaolin bemutató, rengeteg kaja, és pia. Sikerült elérnem a nap folyamán, hogy estefele már nem esett jól a sör, pedig ez ritka, főleg nálam. Bár itt meg kell jegyeznem valamit: minden dolgozó kapott asszem 5000 frotyó értékben utalványokat, abból lehetett fogyasztani. Ez elsőre jól is hangzik, a baj az, hogy két, egyenként 5cm hosszú és 2cm széles, agyonégett, atomkemény tarjáért és nagyságrendileg 6 szál hasábburgonyáért elkértek 900 HUF-nak megfelelő utalványt, illetve a sör 300, két evőkanál marhapörkölt megvásárlása ugyancsak 900 egységet emésztett fel, ami azért valahol nevetséges. (Holnap Budapesten a Soproni Sörgyár családi napján fogok részt venni após jóvoltából, ahol viszont minden full igyér lesz, beleértve a rövidet is :-)) )
Ami jó volt ezen a majálison az a Zorb nevű remek extrém sport, melynek lényege, hogy egy üreges, felfújható gömbe beülsz, bekötöd magad, aztán lelöknek egy domboldalról és forogsz, pattogsz össze-vissza és persze megpróbálod nem telehányni a gömböt a marhapörkölt, gyros és több liter sör után. Negatívum méh, hogy ötször áztam szarrá, alsógatyáig! A WC-ben nem azért tologtak az emberek, hogy el tudjanak menni hugyozni, hanem azért, hogy a kézszárítóval egy kicsit "megtörölközzenek". Este hazaértünk és kész.
- lezajlottak az írásbeli érettségik: nem olyan jó móka ez kedves olvasó. Na nem mondom, hogy mi tanárok többet szopunk, mint a diáksereg, de majdnem. Hiszen, ha a kedves diák valamit elbaltázik, pl. nem írja rá a nevét, nem teszi be a borítékba, nem csatolja a piszkozatot stb., akkor is mi futkozunk utána. Meg hát négy órát ülni egy helyben és nézni a vergődést, az sem izgalmas. Illetve érettségin nem szolgálják az idegek lenyugvását az olyan kérdések sem, mint pl.: "Tanár Úr, a Név rublikába a nevemet írjam?" Több példát nem mondok, mert csak újra felhúzom magam.
-kijavítottam az írásbeli angol érettségi dolgozatokat. Erről sajnos nem beszélhetek, mert még titok, legyen elég annyi, hogy nem megy gyorsan, sőt atom lassan megy. Ezzel kb. 2 hét történését összesűrítettem.
-megnéztem a Da Vinci kód című filmet... hááát... nem estem ki a székből! Előtte elkeztem olvasni a nagysikerű Dan Brown regényt, azonban a filmig csak a 210-ik oldalig jutottam. Első meglepetésem az volt, hogy ez az oldalmennyiség a filmen kb. 5-7 percnek felelt meg. Nyilván nem lehet egy 600 oldalas regényt belesűríteni egy 2ésfél órás filmbe, de volt az embernek egy olyan érzése, nézés közben, hogy a filmből csak azt hagyták ki, ami amúgy fontos lett volna, illetve amitől a könyv nagyon jó volt. Pl.: Tom Hanks (nagyot csalódtam benne) odasétál a hullához ránéz, UV lámpa elő, hoppá felirat " Oh draconian devil, oh lame saint", előkap egy papírt, "Ez egy anagramma", leír egy szót, áthúzza, leír még egyet, áthúzza, aztán leírja, majd közli, hogy "Leonardo Da Vinci: Mona Lisa" Odafutnak UV lámpa elő, hoppá felirat: Hanks rájön: "ja ez egy másik kép!", kép felemel, kulcs leesik, "Ja ez a Sion rend kulcsa...blablabla.. és egy húsz perces szentbeszéd. Na ez a könyvben 150 oldal. Na mindegy azért ha valaki megnézi, olvassa is el.
- tegnap előtt Eszternek névnapja volt, de nem tudtuk megünnepelni, mert Pesten volt valami konferencián, ma jön haza, úgyhogy 4-kor kimegyek érte az állomásra. Szerencsére mostanában megint nagyon szeretjük egymást. Dúl a szerelem 6 éve már, ez a nem gyenge.
-anyukámnak is, meg hugomnak is most volt a szülinapja, megköszöntöttük őket egy fincsi ebéd keretében.
- a héten még megkíséreltem életet lehellni két DVD-be. Tudniillik, az esküvőnk 4db lemezen lett megörökítve, ebből kettő nem jó. Nem zárta le őket a szartelep Sony Handycam. Viszont mivel a Sony cég mindíg sajátságos formátumokat használ, mindenben, így halvány esély sem maradt más technikával lezárni. Pedig ez a 2DVD megjárta már az összes szakembert, filmes stúdiót, Egyetemet, adatmentő céget stb. Ezúton is köszönet Szalay Lászlónak a sok fáradozásért! Egyetlen esély egy pesti adatmentő cég, aki készséggel lehívja az adatokat potom 100.000HUF-ért. Vazzeg!
Na asszem más fontos nem történt velem, ha kihagytam volna valamit, akkor ezer bocsi!
Üdvözlet mindenkinek, köszönöm az aggódást kedves törzsolvasóimnak, a Prosztóknak, minden jót!
Csók a családnak,
Tom
és mindenki látogassa a focihonlapot is, hiszen ott található az Online Biblia :-)))
www.fcproszto.fx3.hu
Az elmúlt egy hónapban történt fontosabb események:
- részt vettem a Budapesten megrendezett SPAR-majálison, János barátom és kedvese, Évi jóvoltából. Nem volt rossz. Megasztárosok énekelgettek, volt Crystal, shaolin bemutató, rengeteg kaja, és pia. Sikerült elérnem a nap folyamán, hogy estefele már nem esett jól a sör, pedig ez ritka, főleg nálam. Bár itt meg kell jegyeznem valamit: minden dolgozó kapott asszem 5000 frotyó értékben utalványokat, abból lehetett fogyasztani. Ez elsőre jól is hangzik, a baj az, hogy két, egyenként 5cm hosszú és 2cm széles, agyonégett, atomkemény tarjáért és nagyságrendileg 6 szál hasábburgonyáért elkértek 900 HUF-nak megfelelő utalványt, illetve a sör 300, két evőkanál marhapörkölt megvásárlása ugyancsak 900 egységet emésztett fel, ami azért valahol nevetséges. (Holnap Budapesten a Soproni Sörgyár családi napján fogok részt venni após jóvoltából, ahol viszont minden full igyér lesz, beleértve a rövidet is :-)) )
Ami jó volt ezen a majálison az a Zorb nevű remek extrém sport, melynek lényege, hogy egy üreges, felfújható gömbe beülsz, bekötöd magad, aztán lelöknek egy domboldalról és forogsz, pattogsz össze-vissza és persze megpróbálod nem telehányni a gömböt a marhapörkölt, gyros és több liter sör után. Negatívum méh, hogy ötször áztam szarrá, alsógatyáig! A WC-ben nem azért tologtak az emberek, hogy el tudjanak menni hugyozni, hanem azért, hogy a kézszárítóval egy kicsit "megtörölközzenek". Este hazaértünk és kész.
- lezajlottak az írásbeli érettségik: nem olyan jó móka ez kedves olvasó. Na nem mondom, hogy mi tanárok többet szopunk, mint a diáksereg, de majdnem. Hiszen, ha a kedves diák valamit elbaltázik, pl. nem írja rá a nevét, nem teszi be a borítékba, nem csatolja a piszkozatot stb., akkor is mi futkozunk utána. Meg hát négy órát ülni egy helyben és nézni a vergődést, az sem izgalmas. Illetve érettségin nem szolgálják az idegek lenyugvását az olyan kérdések sem, mint pl.: "Tanár Úr, a Név rublikába a nevemet írjam?" Több példát nem mondok, mert csak újra felhúzom magam.
-kijavítottam az írásbeli angol érettségi dolgozatokat. Erről sajnos nem beszélhetek, mert még titok, legyen elég annyi, hogy nem megy gyorsan, sőt atom lassan megy. Ezzel kb. 2 hét történését összesűrítettem.
-megnéztem a Da Vinci kód című filmet... hááát... nem estem ki a székből! Előtte elkeztem olvasni a nagysikerű Dan Brown regényt, azonban a filmig csak a 210-ik oldalig jutottam. Első meglepetésem az volt, hogy ez az oldalmennyiség a filmen kb. 5-7 percnek felelt meg. Nyilván nem lehet egy 600 oldalas regényt belesűríteni egy 2ésfél órás filmbe, de volt az embernek egy olyan érzése, nézés közben, hogy a filmből csak azt hagyták ki, ami amúgy fontos lett volna, illetve amitől a könyv nagyon jó volt. Pl.: Tom Hanks (nagyot csalódtam benne) odasétál a hullához ránéz, UV lámpa elő, hoppá felirat " Oh draconian devil, oh lame saint", előkap egy papírt, "Ez egy anagramma", leír egy szót, áthúzza, leír még egyet, áthúzza, aztán leírja, majd közli, hogy "Leonardo Da Vinci: Mona Lisa" Odafutnak UV lámpa elő, hoppá felirat: Hanks rájön: "ja ez egy másik kép!", kép felemel, kulcs leesik, "Ja ez a Sion rend kulcsa...blablabla.. és egy húsz perces szentbeszéd. Na ez a könyvben 150 oldal. Na mindegy azért ha valaki megnézi, olvassa is el.
- tegnap előtt Eszternek névnapja volt, de nem tudtuk megünnepelni, mert Pesten volt valami konferencián, ma jön haza, úgyhogy 4-kor kimegyek érte az állomásra. Szerencsére mostanában megint nagyon szeretjük egymást. Dúl a szerelem 6 éve már, ez a nem gyenge.
-anyukámnak is, meg hugomnak is most volt a szülinapja, megköszöntöttük őket egy fincsi ebéd keretében.
- a héten még megkíséreltem életet lehellni két DVD-be. Tudniillik, az esküvőnk 4db lemezen lett megörökítve, ebből kettő nem jó. Nem zárta le őket a szartelep Sony Handycam. Viszont mivel a Sony cég mindíg sajátságos formátumokat használ, mindenben, így halvány esély sem maradt más technikával lezárni. Pedig ez a 2DVD megjárta már az összes szakembert, filmes stúdiót, Egyetemet, adatmentő céget stb. Ezúton is köszönet Szalay Lászlónak a sok fáradozásért! Egyetlen esély egy pesti adatmentő cég, aki készséggel lehívja az adatokat potom 100.000HUF-ért. Vazzeg!
Na asszem más fontos nem történt velem, ha kihagytam volna valamit, akkor ezer bocsi!
Üdvözlet mindenkinek, köszönöm az aggódást kedves törzsolvasóimnak, a Prosztóknak, minden jót!
Csók a családnak,
Tom
és mindenki látogassa a focihonlapot is, hiszen ott található az Online Biblia :-)))
www.fcproszto.fx3.hu
vasárnap, április 30, 2006
Ami az elmúlt pár napban történt...
Kedves naplóm! (hú de rossz ez a megszólítás...na mindegy)
Pénteki nap nagyon ott volt. A délelőtt folyamán résztvettem életem sokadik városismereti sétáján, igaz ebből csak a második volt, amin kísérő-tanárként vettem részt. Picit már uncsi volt, főleg a sok gyaloglás miatt, hiszen köztudott, hogy amióra gépjárművel rendelkezem, azóta szarni is kocsival járok.
Délután megtekintettem a második Prosztó videót (brought to me by Torez!), ami sok vidám percet okozott nekem. Majd az estét Gergely barátommal töltöttem egy üveg Hubi és pár jó-pofa sör társaságában (de nem Ászok!). Picit megfáradtunk mind a ketten, dehát "kell egy kis áramszünet" :-)))
Szombaton Tóth Péter, kiváló cimborám, egy joystick-kal állított be hozzám. Így azt a géphez csatlakoztatva ölhettük egymást a Fifa2005 magyar edisön progiban PC-n. Jómagam billentyűzeten álltam a sarat. Este 20:17-kor megérkezett kis feleségem 3 nap távolét után, így az estét végre kettesben tölthettük.
Ma, azaz vasárnap, édesanyámnál ebédeltünk finom husilevest és milánói bordát, olyan finom volt, hogy a tíz ujjamat megnyaltam utána. Bár mivel sokat ettem, utána komoly emésztési problémáim támadtak. Este nálunk alszik Jani és Évi, két nagyon jó barátunk, hiszen holnap együtt megyünk Spar-majálisra hajnalban. Jó móka lesz, de erre majd akkor visszatérek, ha hazajöttünk.
Csók a családnak,
Tomi
Pénteki nap nagyon ott volt. A délelőtt folyamán résztvettem életem sokadik városismereti sétáján, igaz ebből csak a második volt, amin kísérő-tanárként vettem részt. Picit már uncsi volt, főleg a sok gyaloglás miatt, hiszen köztudott, hogy amióra gépjárművel rendelkezem, azóta szarni is kocsival járok.
Délután megtekintettem a második Prosztó videót (brought to me by Torez!), ami sok vidám percet okozott nekem. Majd az estét Gergely barátommal töltöttem egy üveg Hubi és pár jó-pofa sör társaságában (de nem Ászok!). Picit megfáradtunk mind a ketten, dehát "kell egy kis áramszünet" :-)))
Szombaton Tóth Péter, kiváló cimborám, egy joystick-kal állított be hozzám. Így azt a géphez csatlakoztatva ölhettük egymást a Fifa2005 magyar edisön progiban PC-n. Jómagam billentyűzeten álltam a sarat. Este 20:17-kor megérkezett kis feleségem 3 nap távolét után, így az estét végre kettesben tölthettük.
Ma, azaz vasárnap, édesanyámnál ebédeltünk finom husilevest és milánói bordát, olyan finom volt, hogy a tíz ujjamat megnyaltam utána. Bár mivel sokat ettem, utána komoly emésztési problémáim támadtak. Este nálunk alszik Jani és Évi, két nagyon jó barátunk, hiszen holnap együtt megyünk Spar-majálisra hajnalban. Jó móka lesz, de erre majd akkor visszatérek, ha hazajöttünk.
Csók a családnak,
Tomi
szerda, április 26, 2006
Sajnos nem tudok minden nap beírni...
A címben leírtak a sok munka miatt vannak.
A szürke hétköznapok miatt megfogadtam, hogy csak akkor írok valamit, ha valami rendkívüli, vagy kicsit is szokatlan történik velem.
Ez a mai nap eddig nem ilyen, órák jönnek sorba egészen este negyed kilencig.
Szünnetek persze vannak, amelyeket általában az interneten töltök.
IWIW, posta, hotdog és hasonló hülyeségek. De csak akkor persze, ha éppen nem kis-vagy nagyérettségire készülök, tételeket és képeket szkennelek, amelyben cégünk kiváló rendszergazdája Németh Csaba van nagy segítségemre. Ezúton is köszönöm neki :-)
Na mára egyenlőre ennyi, ja és továbbjutott tegnap az Arsenal, Tóth Péter nagy örömére.
Ma meg reméljük a Barca lenyomja a Milánt Bazsi nagy bánatára.
Na csók a családnak!
A szürke hétköznapok miatt megfogadtam, hogy csak akkor írok valamit, ha valami rendkívüli, vagy kicsit is szokatlan történik velem.
Ez a mai nap eddig nem ilyen, órák jönnek sorba egészen este negyed kilencig.
Szünnetek persze vannak, amelyeket általában az interneten töltök.
IWIW, posta, hotdog és hasonló hülyeségek. De csak akkor persze, ha éppen nem kis-vagy nagyérettségire készülök, tételeket és képeket szkennelek, amelyben cégünk kiváló rendszergazdája Németh Csaba van nagy segítségemre. Ezúton is köszönöm neki :-)
Na mára egyenlőre ennyi, ja és továbbjutott tegnap az Arsenal, Tóth Péter nagy örömére.
Ma meg reméljük a Barca lenyomja a Milánt Bazsi nagy bánatára.
Na csók a családnak!
hétfő, április 24, 2006
Első komolyabb apás-élményem
A mai nap folyamán 11:30-kor a kórházba vonultam kedvesemmel. NEM még nem halunk meg... talán sohasem. A múlt héten terhességi tesztet javasolt neki az orvos, mert szerinte a tünetei (melyeket most nem részletezek) áldott állapota miatt vannak.
Hát..., hosszas idegborzolás után megszólalt a nyomtató, mely megkezdte a lelet elektronikus formából való átalakítását, papírra vetését. Izgatott szemekkel kerestük az "eredmény" rublikát, melyben végül megpillantottuk a 'negatív' szót.
Nem leszek apuka, még nem. És az a durva, hogy bánom, nem is kicsit.
De ami késik, nem múlik :-)
Amúgy a mai nap alig van munka, csomó órát lemondtak, ennek ellenére itt kell ülnöm egész nap. DE a jégkrém nagyon fincsi volt, idén először ettünk jégkrémet, ez is valami.
Meg akárhogy is nézzük, tegnap történelmet írt Magyarország: a szabad választások óta először történt meg, hogy egy kormány folytathatja a munkát újabb négy éven keresztül.
Nem semmi, még akkor sem, ha ennek sokan nem örülnek.
Hát..., hosszas idegborzolás után megszólalt a nyomtató, mely megkezdte a lelet elektronikus formából való átalakítását, papírra vetését. Izgatott szemekkel kerestük az "eredmény" rublikát, melyben végül megpillantottuk a 'negatív' szót.
Nem leszek apuka, még nem. És az a durva, hogy bánom, nem is kicsit.
De ami késik, nem múlik :-)
Amúgy a mai nap alig van munka, csomó órát lemondtak, ennek ellenére itt kell ülnöm egész nap. DE a jégkrém nagyon fincsi volt, idén először ettünk jégkrémet, ez is valami.
Meg akárhogy is nézzük, tegnap történelmet írt Magyarország: a szabad választások óta először történt meg, hogy egy kormány folytathatja a munkát újabb négy éven keresztül.
Nem semmi, még akkor sem, ha ennek sokan nem örülnek.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
