... na nem azért, mert nem történt semmi, hanem azért, mert kicsit kevés volt az idő. Elég szánalmas, hogy mindíg ez a kifogás, dehát, ha ez van, akkor nincs mit tenni.
Az elmúlt egy hónapban történt fontosabb események:
- részt vettem a Budapesten megrendezett SPAR-majálison, János barátom és kedvese, Évi jóvoltából. Nem volt rossz. Megasztárosok énekelgettek, volt Crystal, shaolin bemutató, rengeteg kaja, és pia. Sikerült elérnem a nap folyamán, hogy estefele már nem esett jól a sör, pedig ez ritka, főleg nálam. Bár itt meg kell jegyeznem valamit: minden dolgozó kapott asszem 5000 frotyó értékben utalványokat, abból lehetett fogyasztani. Ez elsőre jól is hangzik, a baj az, hogy két, egyenként 5cm hosszú és 2cm széles, agyonégett, atomkemény tarjáért és nagyságrendileg 6 szál hasábburgonyáért elkértek 900 HUF-nak megfelelő utalványt, illetve a sör 300, két evőkanál marhapörkölt megvásárlása ugyancsak 900 egységet emésztett fel, ami azért valahol nevetséges. (Holnap Budapesten a Soproni Sörgyár családi napján fogok részt venni após jóvoltából, ahol viszont minden full igyér lesz, beleértve a rövidet is :-)) )
Ami jó volt ezen a majálison az a Zorb nevű remek extrém sport, melynek lényege, hogy egy üreges, felfújható gömbe beülsz, bekötöd magad, aztán lelöknek egy domboldalról és forogsz, pattogsz össze-vissza és persze megpróbálod nem telehányni a gömböt a marhapörkölt, gyros és több liter sör után. Negatívum méh, hogy ötször áztam szarrá, alsógatyáig! A WC-ben nem azért tologtak az emberek, hogy el tudjanak menni hugyozni, hanem azért, hogy a kézszárítóval egy kicsit "megtörölközzenek". Este hazaértünk és kész.
- lezajlottak az írásbeli érettségik: nem olyan jó móka ez kedves olvasó. Na nem mondom, hogy mi tanárok többet szopunk, mint a diáksereg, de majdnem. Hiszen, ha a kedves diák valamit elbaltázik, pl. nem írja rá a nevét, nem teszi be a borítékba, nem csatolja a piszkozatot stb., akkor is mi futkozunk utána. Meg hát négy órát ülni egy helyben és nézni a vergődést, az sem izgalmas. Illetve érettségin nem szolgálják az idegek lenyugvását az olyan kérdések sem, mint pl.: "Tanár Úr, a Név rublikába a nevemet írjam?" Több példát nem mondok, mert csak újra felhúzom magam.
-kijavítottam az írásbeli angol érettségi dolgozatokat. Erről sajnos nem beszélhetek, mert még titok, legyen elég annyi, hogy nem megy gyorsan, sőt atom lassan megy. Ezzel kb. 2 hét történését összesűrítettem.
-megnéztem a Da Vinci kód című filmet... hááát... nem estem ki a székből! Előtte elkeztem olvasni a nagysikerű Dan Brown regényt, azonban a filmig csak a 210-ik oldalig jutottam. Első meglepetésem az volt, hogy ez az oldalmennyiség a filmen kb. 5-7 percnek felelt meg. Nyilván nem lehet egy 600 oldalas regényt belesűríteni egy 2ésfél órás filmbe, de volt az embernek egy olyan érzése, nézés közben, hogy a filmből csak azt hagyták ki, ami amúgy fontos lett volna, illetve amitől a könyv nagyon jó volt. Pl.: Tom Hanks (nagyot csalódtam benne) odasétál a hullához ránéz, UV lámpa elő, hoppá felirat " Oh draconian devil, oh lame saint", előkap egy papírt, "Ez egy anagramma", leír egy szót, áthúzza, leír még egyet, áthúzza, aztán leírja, majd közli, hogy "Leonardo Da Vinci: Mona Lisa" Odafutnak UV lámpa elő, hoppá felirat: Hanks rájön: "ja ez egy másik kép!", kép felemel, kulcs leesik, "Ja ez a Sion rend kulcsa...blablabla.. és egy húsz perces szentbeszéd. Na ez a könyvben 150 oldal. Na mindegy azért ha valaki megnézi, olvassa is el.
- tegnap előtt Eszternek névnapja volt, de nem tudtuk megünnepelni, mert Pesten volt valami konferencián, ma jön haza, úgyhogy 4-kor kimegyek érte az állomásra. Szerencsére mostanában megint nagyon szeretjük egymást. Dúl a szerelem 6 éve már, ez a nem gyenge.
-anyukámnak is, meg hugomnak is most volt a szülinapja, megköszöntöttük őket egy fincsi ebéd keretében.
- a héten még megkíséreltem életet lehellni két DVD-be. Tudniillik, az esküvőnk 4db lemezen lett megörökítve, ebből kettő nem jó. Nem zárta le őket a szartelep Sony Handycam. Viszont mivel a Sony cég mindíg sajátságos formátumokat használ, mindenben, így halvány esély sem maradt más technikával lezárni. Pedig ez a 2DVD megjárta már az összes szakembert, filmes stúdiót, Egyetemet, adatmentő céget stb. Ezúton is köszönet Szalay Lászlónak a sok fáradozásért! Egyetlen esély egy pesti adatmentő cég, aki készséggel lehívja az adatokat potom 100.000HUF-ért. Vazzeg!
Na asszem más fontos nem történt velem, ha kihagytam volna valamit, akkor ezer bocsi!
Üdvözlet mindenkinek, köszönöm az aggódást kedves törzsolvasóimnak, a Prosztóknak, minden jót!
Csók a családnak,
Tom
és mindenki látogassa a focihonlapot is, hiszen ott található az Online Biblia :-)))
www.fcproszto.fx3.hu
péntek, május 26, 2006
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)

1 megjegyzés:
na végre...érdemes volt várnunk...tartalmas sorok születtek...;-)
Megjegyzés küldése