hétfő, június 11, 2007

ió, Chio, Vak akác ijó, vagy mi...



Na régóta nem volt post. Köszönhető ez annak, hogy gyakorlatilag már a hétvégén is dolgozok, hogy sikerüljön némi pénzmagot elvetni a nyári időszakra, mely ugyebár pedagóguséknál nem túl jövedelmező, mert kapod az alapfizut, azt cső. Aki meg abból nem hal éhen, az egy Isten!

Persze a jómunkásemberek szívesen látnának minket éhendögleni, hisz mi csak a "farkunkat verjük 3 hónapig". Azért ez persze nem egészen így van. Értekezlet értekezlet hátán, utolsó kűzdelem, hogy az elkényeztetett kis srácokat megmentsük a bukástól, érettségi dolgozatok kijavítása, hadd tegyen észrevételt utána a gyerek, hogy "mér' csak annyi???", hisz joga van hozzá. Persze 20%-tól már kettes van, tehát egy nyelvi érettségit még egy hikomatos csimpánz is képes lenne kettesre letenni.

Aztán még tankönyvleltár, pótvizsga papírmunka, már, ha buktattál (nálam azért mindíg akad.), meg persze a szóbeli érettségi egy 40 fokos teremben, ahol reggel 8-tól 18 óráig hallgathatod az embertelen ökörségeket és alapigazságokat, mint pl.: Vak Béla vak volt. És ráadásul júni végéig benn kell lennünk. Jövő évi tanterveket, tanmeneteket megírni, óravázlatokat készíteni, hogy a legújabb törvények szerint lehessen szépre jóra tanítani az okos kisgyerekeket. Ugyanis ezeket a dokumentumokat nem anyám írja meg, sőt a dolgozatokat sem ő javítja ki.

Úgyhogy, ha bárhol megint tanár fikázást hallok mérges leszek. Persze végül leszögezem, az iskolánkba rendes, normális, motuvált, jól nevelt gyermekek is járnak akikkel az ég világon semmi probléma nincsen. Ezen gyermekek szülei messzemenőkig elismerik a munkánkat és minden támogatást megadnak nekünk is és a gyermekeiknek is. Nekik ezúton is köszönöm az egész évet, már hogy elviselhetővé tették azt is, ami helyenként már nem volt az.

2 megjegyzés:

Unknown írta...

"hogy ha szemmel ölni lehetne, már egy konténerben lenne a feldarabolt hullám. Nem mondtam semmit, csak megköszöntem, nyeltem egyet. Nade, amit gondoltam: nem ez a munkád, baszod??? Nem azért kapod a fizetésedet, hogy felvágd és kimérd azt a kurva szalámit???"
Drága Tamás!
kiváló post-od felkeltette érdeklődésemet, főleg az a rész amelyben azt fejtetted ki, hogy egy 40 fokos teremben hallgathatod az élet nagy igazságait meg stb stb...
a kommentem elején találsz egy régebbi írásodból való kis részletet, én ezt alapul véve fogalmaznám meg a következőket:
"nem ez a kurva munkád, te hülye faszkalap?? van heti 20-22 órád, nyilván hatalmas elszántsággal, erőt nem kímélve próbálod az ifjúságot a helyes irányba téríteni.. nekem ne próbáld megmagyarázni, h te olyan igazán kurva sokat dolgozol a pénzedért, h sajnáljunk... felháborító ez az ocsmány hozzáállás a legtöbb magyar "pedagógustól"... és van képetek ráadásul panaszkodni is..."

Csendes T.H. Omas írta...

Barnabás!
Remélem ezt még olvasod valamikor. Köszönöm az építő kritikát, azért reméltem az írásod elején, hogy elmondod nekem mivel foglalkozol. Mert szeretnék példát venni rólad, mármint hogy hogyan kell dolgozni. Felnyitottad a szememet, holnap szólok a főnökömnek, hogy ajánlja fel a fizetésemet a szegényeknek. Soha többé nem fogok panaszkodni, megígérem. Enyém a legjobb munka a világon, semmit sem dolgozom és mégis rengeteget fizetnek.